امروز شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸
۲۲:۱۳:۴۵ - شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئيس دامپزشكي بجستان:
افزایش ۲۰ هزار راس دام سبک در بجستان
امسال وضعیت دام و طیور نسبت به سال گذشته بهتر و مطلوب تر است. در حال حاضر ۷۵هزار راس دام سبک، ۲۴۰۰ راس دام سنگین و ۶۰ واحد مرغداری در سطح بجستان وجود دارد

به گزارش بجستان نیوز؛ ظهر امروز علیرضا آذری رئیس دامپزشکی بجستان در دیدار با خبرنگاران این قشر را زبان گویای مردم بیان کرد و ضمن تبریک ۱۴مهر روز دامپزشکی افزود: سازمان دامپزشکی یک نهاد مستقل و تحت نظر جهاد کشاورزی ست.

وی اولین وظیفه دامپزشکی را حفظ و حراست از سرمایه دام و طیور دانست و اظهار کرد: مبارزه با بیماری های واگیر دام و طیور و بیماری های مشترک انسان و دام، سم پاشی و تزریق واکسن های مختلف از دیگر اقدامات این اداره است.

آذری در ادامه افزود: واکسن هایی از جمله آبله ، تب برفکی ، ppr ، تب مالت وهاری به صورت کاملا رایگان و تعداد کمی از واکسن ها هم با پرداخت هزینه انجام میشود که در پی آن تلفات کمتر، پیشگیری و رونق بیشتر را به دنبال دارد.

وی امنیت غذایی را وظیفه دیگر دامپزشکی دانست و اظهار کرد: این اداره با نظارت بر کارها ضمن کمک به افزایش تولید ملی و سلامت مردم، حصول اطمینان از شرایط امنیتی ورود و خروج دام ها و تنظیم بازار ، در حفظ اشتغال پایدار نیز بسیار موثر است.

آذری از افزایش ۲۰هزار راس دام سبک در شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: امسال وضعیت دام و طیور نسبت به سال گذشته بهتر و مطلوب تر است. در حال حاضر ۷۵هزار راس دام سبک، ۲۴۰۰ راس دام سنگین و ۶۰ واحد مرغداری در سطح بجستان وجود دارد که در ۵۵ واحد بین یک تا سه دوره جوجه ریزی انجام شده است که مقدار ۲۲۰ هزار از سال گذشته بیشتر شده و در مجموع یک میلیون و ۴۰۰هزار جوجه ریزی درشهرستان صورت گرفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: در بجستان شش دکتر دامپزشک در بخش خصوصی فعالیت میکنند و کلیه کلینیک های دامپزشکی و داروخانه ها تحت نظر بخش خصوصی هستند. در شش ماه گذشته هزار وهشتادو سه مجوز گوسفند، ۴۷ مجوز گاو ویک میلیون و ۲۶۸ هزار قطعه مرغ در سطح استان به کشتارگاه ارسال شده اند.

رئیس دامپزشکی در پایان ضمن تشکر از دهیاران بابت همکاری با این اداره خاطر نشان کرد: در حال حاضر هشت روستا سم پاشی اماکن دامی و شش روستا گاو و گوساله به صورت رایگان سم پاشی شده و خوشبختانه تاکنون تب برفکی و کریمه کنگو و بیماری خاصی در سطح شهرستان مشاهده نشده است.

انتهای خبر/

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب