خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۱/۱۵ ۱۶:۱۷
شناسه خبر : 41295

افتتاح هفت پروژه بخش یونسی با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال/مزار شهدای یونسی غبار روبی و گلباران شد

همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر مسئولان شهرستان بجستان و بخش یونسی و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر هفت پروژه این بخش را که با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده بود، افتتاح کردند. ...

به گزارش بجستان‌نیوز، صبح امروز و همزمان با چهارمین  روز از دهه مبارک فجر مسئولان شهرستان بجستان با حضور در شهر یونسی و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهر یونسی اقدام به  غبارروبی و گلباران مزار این شهدا کردند.

 

مسئولان شهرستان در سفر خود به بخش یونسی با حضور در محل  پروژه اداره برق در شهر یونسی سه پروژه این اداره در بخش یونسی بصورت متمرکز و با برش روباند نصب ترانس ۱۲۵ کیلو‌ولت آمپر و تابلو ۱۶۰ آمپر شهر یونسی با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیون ریال  افتتاح کردند،  احداث شبکه روشنایی معابر روستای فخراباد به حجم ۳۰۰ متر و اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون ریال و همچنین نصب کلید گازی  SFXابتدای جاده فخرآباد و با ارزش ۳۰۰ میلیون ریال  از پروژه های دیگر اداره برق در بخش یونسی بود.

 

در اداره برنامه های روز ۱۵ بهمن ماه، پروژه پیاده روسازی بلوار امام رضا(ع) شهر یونسی به حجم ۲۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال و همچنین ایستگاه ورزش به مساحت ۳۰۰ متر مربع ( فضای سبز و کف سازی و نصب وسایل ورزشی) با هزینه کرد ۳۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

 

آخرین برنامه امروز مسئولان شهرستان و بخش یونسی با حضور در چاه موتور حسن نیا دو پروژه اداره جهاد کشارزی بجستان را با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۲۰ میلیون ریال افتتاح کردند، غلامعلی قاسمی مدیر جهاد کشاورزی در این مراسم ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته؛ گفت:  چاه موتور حسن نیا با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال که ۱۲۰ میلیون آن از محل  آورده های خود کشاورز و ۷۰۰ میلیون دیگر از محل وام بلا عوض تامین شده است شاهد افتتاح آن هستیم، مقدار لوله گذاری در این چاه موتور ۲۲۰۰ متر است که ۳۲ هکتار مساحت زیر کشت را پوشش میدهد.

 

وی ادامه داد:  پروژه دومی که امروز  بصورت متمرکز و در همین مکان افتتاح میشود چاه موتور چاه شور مرندیز است که در وسعت ۴۲ هکتاری با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال لوله گذاری شده است، ۲۲۰ میلیون ریال از اعتبارات چاه شور مرندیز توسط مالکین و ۹۸۰ میلیون ریال از محل وام بلا عوض تامین شده است حجم لوله گذاری در این چاه  ۳۱۰۰ متراست. این دو چاه با روش آبیاری نوین که اجرا شد، بهره بری آب خود را از ۳۸  به ۷۰ درصد رساندند.

 

قاسمی خاطر نشان کرد:  در مجموع سال گذشته و در راستای اجرای ساماندهی نوین آبیاری و انتقال با لوله ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بصورت بلا عوض در اختیار کشاورزان شهرستان قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام/