امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶
۱۴:۱۷:۰۳ - سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای اولین بار در بجستان رخ داد:
اجرای ۷۴ ضربه شلاق برای متهم، تظاهر و قدرت نمایی با چاقو در بجستان+ تصاویر
پیش از ظهر امروز برای اولین بار طی ده ساله گذشته حکم شلاق متهمی که در بهمن سال گذشته اقدام به چاقو کشی کرده بود در جنب سه شنبه بازار بجستان ودر ملا عام قرائت و اجرا شد.

به گزارش بجستان‌نیوز، پپیش از ظهر امروز برای اولین بار  طی ده ساله گذشته حکم شلاق متهمی که در بهمن سال گذشته اقدام به چاقو کشی کرده بود در جنب سه شنبه بازار بجستان ودر ملا عام قرائت و اجرا شد و در گفت و گویی با سید محسن مهاجریان‌مقدم دادستان بجستان چرایی و حکم کامل دادگاه در خصوص این مجرم را جویا شدیم.

 

مهاجریان در خصوص شلاق زدن صبح امروز در بجستان اظهار کرد: ۱۹ بهمن ماه سال گذشته (۹۵) خانمی متاهل به نیروی انتظامی مراجعه می کند و از فردی موتور سوار که با چاقو وی را از ماشین پیاده و مبادرت به تهدید کرده است شکایت کرد، بعد از در جریان قرار گرفتن دستگاه قضا،  دستورات قضایی صادر، متهم شناسایی و به دادسرا دلالت گردید، کیفر خواست متهم در تاریخ  ۲۷ بهمن ۹۵ و کمتر از ۱۰ روز، به اتهام تظاهر و قدرت نمایی با چاقو” که برای اولین بار است در بجستان این گونه اتهام رویت میشود ” موضوع ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی، کتاب تعزیرات، مصوب ۱۳۷۲، کیفرخواست صادر و به دادگاه کیفری دو ارسال شد.

 

وی ادامه داد: مراحل قانونی در دادگاه کیفری  دو  و بازجویی مربوطه صورت گرفت و دادنامه بدوی در تاریخ ۱۰ اسفند ۹۵ در خصوص اتهام متهم به مجازات حبس تعزیری به میزان دو سال و ۷۴ ضربه شلاق تعزیزی محکوم گردید، با توجه به اینکه این گونه جرایم در شهرستان بجستان سابقه نداشته و مرتبط با آسایش و آرامش عمومی است از همان ابتدای پرونده درخواست شلاق علنی داده شد که با موفقت دادگاه حکم شلاق علنی صادرگردید با توجه به حساسیت موضوع این پرونده در کمتر از یک ماه به نتیجه رسید و حکم دادگاه صادر شد.

 

دادستان با تاکید بر مشارکت مردم در پیشگیری از هر گونه جرمی در شهرستان بجستان اذعان کرد: سیاست دستگاه قضا در پیشگیری است و به هیچ عنوان به دنبال برخوردی صلبی نبوده و نیستیم،  همه اقدامات در خصوص پیشگیری انجام میدهیم ولی هنگامی که جرمی و بزهی در خصوص در ارتباط با آسایش، آرامش و مخل امنیت مردم رخ دهد بدون هیچ گونه اغماض و قاطعانه و مطابق قانون برخورد می‌کنیم.

 

مهاجریان تصریح کرد:  یکی از اهداف اجرای احکام به صورت علنی، بحث بازدارندگی و پیشگیری جرم است، از همه مردم تقاضا داریم ضمن یاری رساندن ما در بحث پیشگیری، در خصوص برقرای امنیت شهرستان سهیم باشند. و هم چنین  هیچ موقع تحت تاثیر فضاسازی افراد مقرض قرار نگیرند، چرا که ما اعتقاد داریم جو سازی تخریبی از اصل جرم خطرناک تر است و اثرات آن در آرامش روحی روانی مردم  و جامعه مخرب تر می‌باشد. دستگاه قضایی  به هیچ وجه تحت تاثیر فضا سازی قرار نمی‌گیرد و اقدامات خود را قاطعانه مطابق قانون انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب