امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۲:۵۵:۱۳ - جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آشتی بین سلیقه‌های مختلف سیاسی در داخل ضرورت جامعه است
خطیب موقت نماز جمعه تهران آشتی بین اختلاف سلیقه‌های سیاسی درداخل را ضرورت جامعه دانست و گفت: کسانی که در داخل نظام هستند و در کلیاتی با هم شریک می‌باشند در صورت اختلاف سلیقه هم باید میانشان آشتی برقرار باشد. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه تهران یکی […]

خطیب موقت نماز جمعه تهران آشتی بین اختلاف سلیقه‌های سیاسی درداخل را ضرورت جامعه دانست و گفت: کسانی که در داخل نظام هستند و در کلیاتی با هم شریک می‌باشند در صورت اختلاف سلیقه هم باید میانشان آشتی برقرار باشد.
خبرگزاری فارس: آشتی بین سلیقه‌های مختلف سیاسی در داخل ضرورت جامعه است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه تهران یکی از موضوعات مهم در سبک زندگی را قهر نبودن دانست و گفت: طبق فرمایش پیامبر اکرم (ص) یکی از مهم‌ترین اعمال، اصلاح ذات‌البین و آشتی دادن بین مردم است.

وی ادامه داد: پیامبر می‌فرمایند اصلاح ذات‌البین ثوابش از روزه‌، نماز و صدقه هم بیشتر است البته معنایش این نیست که نماز نخوانده و یا روزه گرفته نشود.

امام جمعه موقت تهران به ابعاد مختلف آشتی پرداخت و گفت: آشتی دادن بین اقوام، بین همسایه‌ها و بین زوجین ابعاد مختلف آشتی است البته می‌توان در این زمینه هم گاهی دروغ گفت و به جای آنکه گفته شود فلانی بد و بیراه به تو گفته، بگویند که ذکر خیرت را همواره مطرح می‌کرد.

خاتمی یکی دیگر از ابعاد مهم آشتی را، آشتی میان اختلاف سلیقه‌های سیاسی دانست و گفت: این بُعد از آشتی که ضرورت جامعه محسوب می‌شود به دو گونه است و دو نوع اختلاف سلیقه سیاسی وجود دارد.

وی ادامه داد: یک گونه از اختلاف سلیقه سیاسی آنهایی هستند که داخل نظام می‌باشند یعنی ولایت، اصول نظام و حفظ نظام را قبول دارند؛ یک نوع دیگر اختلاف سلیقه هم با آنهایی است که در خارج مرزها هستند که البته باید با بیگانگان مرز داشت و این نوع آشتی مربوط به آنها نمی‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: اما کسانی که داخل نظام هستند و در کلیاتی با هم شریک‌اند باید بینشان آشتی باشد ولو در صورتی که اختلاف سلیقه‌ها وجود دارد.

خاتمی افزود: به جدایی انجامیدن کسانی که این گونه در داخل اختلاف سلیقه دارند ضربه به یک جامعه متحد است.

وی در ادامه به تبیین این نوع آشتی در داخل و راه‌های آن پرداخت و گفت: 37 سال از انقلاب می‌گذرد و همیشه دو یا چند سلیقه مطرح بوده است؛ در عرصه مدیریتی گاهی این سلیقه و گاهی سلیقه دیگر مطرح می‌شد و همیشه هم بوده‌اند و هیچ وقت حذف‌کردنی نیست.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب